Prosta sałatka z tuńczykiem.

glowne41Jest to chyba najprostsza sałatka z tuńczykiem jaka istnieje. Przygotowanie jej zajmuje nie więcej niż pięć minut. Czasami nie warto kombinować i przygotowywać sałatek składających się z kilkunastu składników, często tracimy wtedy smak poszczególnych produktów i otrzymujemy wielobarwną papkę, która smakuje wszystkim i niczym. Dzisiejsza sałatka to tylko słony smak ryby, słodki kukurydzy i lekko ostry szczypiorku. Tylko tyle, i aż tyle. Na prawdę warto.

Przepis

skladniki4Składniki:

  • 2 puszki tuńczyka w sosie własnym
  • puszka kukurydzy
  • mały pęczek szczypiorku
  • 1-2 łyżki majonezu
  • odrobina pieprzu

Przygotowanie:

Puszki z tuńczykiemprzygot44 i kukurydzą otwieramy i odsączamy wodę. Tuńczyk najlepiej jak będzie w kawałkach. W Polsce występuje też tuńczyk sałatkowy, który jest najmniejszymi ścinkami tuńczyka. My mieszkamy w Niemczech i tutaj dostępny jest tylko tuńczyk w kawałkach. Czuć w nim mięso ryby, a nie tylko słoną rybną papkę.

Tuńczyka rozdrabniamy i mieszamy z kukurydzą, majonezem i posiekanym szczypiorkiem. Ilość majonezu jest bardzo mała, ponieważ ma on za cel tylko połączyć składniki.

głównemaleDoprawiamy pieprzem i jeżeli trafił nam się niezbyt słony tuńczyk to również odrobiną soli. Całość mieszamy i gotowe. Czasami jak nie mamy szczypiorku, robimy też wersję bez niego, tylko tuńczyk, kukurydza i odrobina majonezu, również jest pyszna, ale ze szczypiorkiem zdecydowanie lepsza.

 

….Smacznego

gotowe41