O Kasi i Krzysiu

Witamy na naszym blogu kulinarnym KasiaiKrzysiu.pl.

Dlaczego Kasi i Krzysia?

Jak łatwo się domyśleć, tak właśnie się nazywamy i oboje lubimy spędzać czas w kuchni. Kasia przygotowuje świetne ciasta i desery, a Krzysiu uwielbia gotować. Blog zostanie w niedalekiej przyszłości podzielony na: Kuchnię Kasi – ciasta, desery i inne słodkości, oraz Kuchnię Krzysia – obiady, przystawki, itp.

Poznacie tutaj naszą kuchnie, potrawy codzienne, świąteczne,a czasami te bardziej ekskluzywne. Najwięcej będzie tych codziennych, takich który każdy może we własnym domu przygotować z ogólnie dostępnych składników. Mieszkamy w Niemczech, więc składniki dań mogą się różnić od tego, co dostępne nad Wisłą, ale na pewno większość rzeczy bez problemu dostaniecie w każdym markecie, czy na bazarze.

W naszych przepisach, często będą się pojawiać mrożonki, mieszanki, czy nawet półgotowe dania. Mamy tylko jeden cel. Ma być smacznie, w miarę tanio i szybko. Oboje pracujemy i mamy malutką córeczkę, więc nie mamy zbyt dużo czasu na stanie w kuchni, czy chodzenie po bazarach i wyszukiwanie najlepszych składników. Często nasze przepisy będą dość dużymi porcjami, bo gotujemy na dwa, albo i trzy dni.

Wszystkie opisywane dania, są przez nas sprawdzone i samodzielnie przygotowane. W niedalekiej przyszłości pojawią się również wpisy filmowe, na których będziecie mogli zobaczyć cały proces przygotowania potraw. Wszystkie zdjęcia, grafiki i filmy są naszego autorstwa.

Zapraszamy do poznawania naszej kuchni i dzielenia się opiniami.

Kasia i Krzysiu

Jeżeli chcesz się z nami skontaktować: